Jak dojechać do Mezőkövesd-Zsóry?

Samochodem:

Jadąc z kierunku Miskolca możemy jechać płatną autostradą M3 (winietę można kupić np. na stacji benzynowej) lub drogą główną nr 3. Jadąc autostradą zjeżdżamy z niej przy zjeździe na Mezőkövesd i na najbliższym rondzie kierujemy się na Zsóry. Jadąc trasą główną nr 3 po lewej stronie mijamy Mezőkövesd i jedziemy dalej na Budapeszt. 2 km za miastem przy tablicy Mezőkövesd-Zsóry skręcamy w prawo na teren wypoczynkowy.

Jadąc z kierunku Egeru dojeżdżamy do trasy nr 3, na rondzie przed Mezőkövesd skręcamy w prawo na Budapeszt. 2 km za miastem przy tablicy Mezőkövesd-Zsóry skręcamy w prawo na teren wypoczynkowy.

Jadąc z kierunku Budapesztu możemy wybrać płatną autostradę M3 (winietę można kupić np. na stacji benzynowej) lub starą trasę nr 3. Jadąc autostradą zjeżdżamy z niej przy zjeździe na Mezőkövesd i na najbliższym rondzie kierujemy się na Zsóry.

Pociągiem:

Pociągi z Polski dojeżdżają do dworca kolejowego Budapest-Keleti. Z tego samego dworca odjeżdżają pociągi do Mezőkövesd (stacją docelową jest często Miskolc lub Sátoraljaújhely). Podróż z Budapesztu do Mezőkövesd trwa 2 godz. Z dworca kolejowego w Mezőkövesd do dzielnicy wypoczynkowej Mezőkövesd-Zsóry odjeżdżają autobusy miejskie, na autobusie znajduje się napis: Zsóry termálfürdő. Bilet kupuje się u kierowcy.

Autokarem:

Biuro Podróży Skarpa Travel z Krakowa organizuje przejazdy autokarowe z kilku miast w Polsce do kilku miast na Węgrzech, m.in. do Mezőkövesd (dane z 2015 r.)

Mapa dojazdu: http://wegry-noclegi.pl/kontakt.html

Jakie są możliwości wyżywienia na wczasach w Mezőkövesd?

Moje wszystkie trzy domki letniskowe posiadają dobrze wyposażone aneksy kuchenne, gdzie goście mogą przygotowywać sobie posiłki. W dzielnicy wypoczynkowej Zsóry (po drodze z domków na kąpielisko) są dwa sklepy, w których można zaopatrzyć się w podstawowe artykuły spożywcze. Ceny artykułów spożywczych są porównywalne do cen w Polsce. Naprzeciwko wejścia na baseny są stragany z owocami.

Na terenie kąpieliska znajdują się bufety, w których przez cały dzień można tanio zakupić ciepłe i zimne posiłki i napoje.

Na terenie otaczającej baseny dzielnicy wypoczynkowej jest kilka hoteli i pensjonatów z restauracjami (Boglárka Panzió, Rózsa Panzió). Dnia w restauracjach są zwykle tańsze, niż w Polsce. Są tu jeszcze: pizzeria oraz taras z grillem.

Większe markety spożywcze (TESCO, LIDL, SPAR) znajdują się w mieście Mezőkövesd (4 km).

Targ z warzywami, owocami, mięsem i roślinami otwarty jest w czwartki i soboty rano (ul. Rákóczi 18 - za dworcem autobusowym)

Co zawiera cena pobytu w moich domkach letniskowych?

Cena zawiera:
- nocleg
- parking na 2 samochody na zamkniętym podwórku
- wifi
- pościel
- środek do mycia naczyń i środki czyszczące
- korzystanie z wody, prądu i z gazu

Wyposażenie domków obejmuje meble ogrodowe, grill, aneks kuchenny (kuchnia gazowa, lodówka, kuchenka mikrofalowa, czajnik, garnki, naczynia, sztućce)

Pomoc lekarska

Na Węgrzech stosunkowo łatwo jest dostać się do lekarza w przychodni państwowej.

W Mezőkövesd przychodnia znajduje się przy ul. Mátyás király 75 (główna ulica w mieście). Można tu znaleźć lekarzy wielu specjalności: lekarz ogólny (dla dorosłych i dzieci), okulista, laryngolog, dermatolog, ginekolog, kardiolog, chirurg i in.).

Polacy posiadający Europejską Kartę Ubezpieczeniową mogą korzystać z pomocy lekarskiej bez problemu (jeśli nie liczyć bariery językowej). W znajdującym się na parterze okienku dostajemy numerek (znajdująca się na nim liczba wyświetla się nad drzwiami odpowiedniego specjalisty).

Apteka (jedna z 4 w mieście) znajduje się w budynku przychodni.